IT bardziej w praktyce, niż w teorii
Kategorie: Wszystkie | Google | Gry | Internet | Kindle | Kopia dysku | Mobilnie | Mozilla
RSS
niedziela, 15 listopada 2009
Google OS może już w przyszłym tygodniu !

Jak podaje Washington Post, być może już w przyszłym tygodniu Google upubliczni pierwsze wydanie swojego systemu operacyjnego dla "dużych" komputerów. Informacja pochodzi rzekomo "z pewnego źródła".

Drugi akapit notki przynosi już łyżkę dziegciu. Najsłabszym punktem nowego produktu Google ma być... dostępność sterowników. Armia inżynierów pracuje wytrwale nad tworzeniem sterowników, jednak jeszcze długa droga przed nimi. Podobno Google opiera się tu głównie na efektach współpracy z następującymi producentami: Acer, Adobe, ASUS, Freescale, Hewlett-Packard, Lenovo, Qualcomm, Texas Instruments, Toshiba.

Podsumowując, w dniu ukazania się nowego systemu należy dokładnie prześledzić informację o wspieranych platformach sprzętowych. Może się zdarzyć, że większość z nas będzie musiała poczekać jakiś czas z jego instalacją na swoim sprzęcie. A mając w świeżo w pamięci "ścieżkę rozwoju" przeglądarki Chrome, jestem o tym więcej, niż przekonany.

Od kilku miesięcy zadaję sobie jednak zasadnicze pytanie. Czym jest system operacyjny Google? Bo jeśli jest to kolejna dystrybucja Linuxa, uznam to za porażkę. Bo jaki udział w rynku może zdobyć ten sysytem, jeśli całościowy udział Linuksa w rynku OSów nie przekracza 5%? A może Google posłuchał mojej podpowiedzi i przejął projekt ReactOS? A może będzie to zupełnie coś innego, jak w przypadku Androida?

Już wkrótce będziemy mieli okazję się o tym przekonać.


(źródło: http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2009/11/13/AR2009111300759.html)

00:43, komentujemy , Google
Link Dodaj komentarz »
piątek, 13 listopada 2009
Przerabiałeś Xbox 360 = masz pecha

Firma Microsoft poinformowała dziś, że rozpoczęła procedurę odcinania dostępu do serwisu Xbox Live użytkownikom, którzy zmodyfikowali swoją konsolę poprzez usunięcie systemu DRM. Xbox Live umożliwia graczom potyczki on-line.

Z komunikatu wynika, iż dbając o legalność gier używanych przez użytkowników konsol Xbox 360, Microsoft dożywotnio pozbawił dostępu do swojego serwisu urządzenia z usuniętym antypirackim systemem DRM. Akcja objęła konta ok. 1 miliona użytkowników, spośród ok. 20 mln odwiedzających serwis.

Ani słowem nie wypowiedziano się oczywiście na temat sposobu rozpoznawania przerobionych konsol.

Jedynym sposobem na uzyskanie ponownego dostępu do serwera jest... skorzystanie z nie modyfikowanej konsoli.

16:10, komentujemy , Gry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 listopada 2009
Wordpress zagrożony atakami Gumblara

Po kilku tygodniach spadku aktywności, robak Gumblar znów daje o sobie znać. Nowe informacje opublikowane przez Scan Safe są o tyle niepokojące, że dotyczą najpopularniejszej na świecie platformy blogowej Wordpress.

Temat został nagłośniony przez niezależnego specjalistę od bezpieczeństwa Denisa Sinegubko. Zaskoczyła go ilość wpisów na forach informująca o pojawianiu się błędów w skryptach Wordpressa. Błędy te kojarzono początkowo z niedawną aktualizacją skryptu, jednak po głębszej analizie doszedł do wniosku, że problemy te są efektem infekcji Gumblara.

Warto przypomnieć, że celem Gumblara jest zainfekowanie normalnie działających stron lub blogów, aby z ich poziomu atakować komputery nieświadomych użytkowników. Po infekcji robak przekierowuje ruch z wyników wyszukiwania Google na obce serwery oraz kradnie hasła ze znanych programów FTP (w tym Total Commandera oraz FileZilla'i).

16:50, komentujemy , Internet
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 listopada 2009
Witam na nowym blogu

Śledząc od kilku lat blogi poświęcone branży IT moją uwagę skupił fakt, że większość wpisów tam publikowanych jest de facto tłumaczeniem wiadomości dostępnych na anglojęzycznych serwisach. A to nie stanowi sedna blogowania.

Dla mnie blogowanie, to dawanie czegoś OD SIEBIE. Stąd zrodził się pomysł na tego bloga.

Zapraszam do częstego odwiedzania oraz zaprenumerowania kanału RSS.

Nasz adres mojeIT.blox.pl

Pozdrawiam,
MareX

15:43, komentujemy
Link Dodaj komentarz »
1 , 2